Czy warto stosować tego typu pokrowce na fotele samochodowe i jak wybrać najlepsze?

0
1037

Kierowcy samochodów dzielą się na dwa rodzaje – tych, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z pokrowców na fotele samochodowe, oraz tych, którzy zaopatrują się w nie tuż po zakupie auta. Jest wiele przesłanek do tego, by korzystać z tego akcesorium. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy warto stosować tego typu pokrowce i jak wybrać najlepsze.

Kiedy warto stosować pokrowce na fotele samochodowe?

Zwolennicy takiego rozwiązania z całą pewnością powiedzą – zawsze. Mają bowiem kilka powodów by tak uważać. Tego typu pokrowce służą do tego by chronić oryginalną tapicerkę, przede wszystkim przed zabrudzeniem, ale też przed zbyt szybkim przecieraniem się materiału. Wiele osób uważa też, że takie pokrowce poprawiają estetykę auta. Trudno się z tym nie zgodzić zwłaszcza w przypadku starszych aut, nawet tych o zadbanym wnętrzu.

Pokrowce na fotele samochodowe warto stosować zwłaszcza jeśli ma się małe dzieci, lub często musi gdzieś jeździć np. w roboczym kombinezonie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie utrzymać czystość w aucie, bo pokrowce na ogół można prać w zwykłej pralce. Pokrowiec może być też ratunkiem w przypadku już zniszczonej tapicerki, dzięki nim stosunkowo niskim kosztem wnętrze będzie znów wyglądać estetycznie.

Pokrowiec niejedno ma imię

Pokrowce na fotele do samochodów występują w różnych wariantach. Te, które mają osłaniać całe obicie fotela można podzielić na koszulki, pokrowce uniwersalne i pokrowce dedykowane. Pokrowce typu koszulki to najtańsze i najmniej trwałe rozwiązanie, ale sprawdzą się jako opcja tymczasowa. Pokrowce uniwersalne są wykonane już z lepszych materiałów, ale nie w każdym modelu auta można je łatwo dostosować tak by pasowały do foteli. Ten problem nie występuje zaś w pokrowcach dedykowanych pod dany model samochodu.

Oprócz typowych pokrowców na fotele samochodowe na rynku dostępne są różnego rodzaju osłonki i maty. Najczęściej stosowane są te wkładane pod foteliki samochodowe dla dzieci oraz do przewozu psów.

Jaki pokrowce na fotele do samochodu wybrać?

Kupując pokrowce do samochodu, zwłaszcza takie które mają trochę posłużyć, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów. Tak by były one zarówno wytrzymałe, jak i przyjemne w dotyku. Ważne jest też by szwy były miękkie, żeby w ich miejscach nie zaczęły pojawiać się przetarcia na tapicerce.

Najlepsze pokrowce to zawsze te dedykowane do konkretnego modelu samochodu, jeszcze lepiej jeśli są szyte na miarę. Modeli uniwersalnych raczej nie uda się nam równie dobrze i estetycznie założyć na fotele.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here