Czy grypę u dzieci leczy się tak samo jak u dorosłych?

0
1076

Grypa jest chorobą wirusową, jej przebieg bywa bardzo różny, od zupełnie lekkiej postaci do bardzo ciężki objawów, które na kilkanaście dni wyłączają nas z życia. Każdą grypę należy dobrze wyleczyć, aby nie doszło do powikłań. Grypa u dzieci i młodzieży przebiega tak samo jak u dorosłych, ale stosuje się trochę inne leczenie.

Gdy grypa nadchodzi…
Atakuje nas niespodziewanie, najczęściej „przynosimy” ją z pracy lub szkoły. Grypa bardzo często zaczyna się ogólnym bólem mięśni i kości. Jesteśmy rozbici, nie mamy siły i powoli zaczyna atakować nas gorączka. W następnym etapie pojawia się katar, ból gardła, kaszel. Ogólnie organizm jest bardzo osłabiony i ciężko jest normalnie funkcjonować.

Jak sobie poradzić w pierwszej fazie grypy?
Sposoby leczenia osób dorosłych i młodzieży są podobne. U młodszych dzieci taktyka również jest podobna, jednak stosujemy leki które są przeznaczone dla dzieci. Na początku organizm sam nam podpowiada co zrobić. Zważywszy na to, że jest nam bardzo zimno i ogólnie wszystko nas boli starajmy się ogrzać. Można zrobić sobie gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi takimi jak eukaliptusowy, lawendowy które rozluźnią nas, ich opary mają działanie odkażające na górne drogi oddechowe. Po kąpieli plecy i piersi smarujemy maścią rozgrzewającą, ciepło się ubieramy, robimy herbatę z sokiem z malin, porzeczki i wskakujemy pod koc.

Domowe metody na przeżycie grypy
Nasza spiżarka kryje w sobie bardzo dużo naturalnych leków, które przyniosą nam ulgę w grypie. Soki owocowe głównie z malin, porzeczki, aronii zawierają witaminę C, jako dodatek do herbaty bardzo dobrze rozgrzewają. Mieszanka miodu z cytryną i imbirem jest kojąca i działa przeciwzapalnie. Herbata lipowa z dodatkiem miodu sprawi, że wypocimy się porządnie. Kanapka z czosnkiem, lub czosnek surowy w jakiejkolwiek innej postaci jest bardzo silnym środkiem przeciwzapalnym. Najmłodszym podajemy tylko to co smaczne, nie wolno aplikować nic na siłę. Cynamon ma działanie przeciwzapalne, więc można zrobić racuchy z jabłkiem i cynamonem.

http://www.zdrowieinatura.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaparcia u dzieci
Następny artykułEgzema

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here