Czego pies nie może jeść

0
1290

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dla wielu z nas nasz czworonożny pupil jest członkiem rodziny. Często też dzielimy się z nim własnym jedzeniem, musimy jednak pamiętać, że istnieje cała gama produktów, które dla nas są szkodliwe, a naszemu psu mogą poważnie zaszkodzić. Czego nie może jeść pies? Najczęściej padającą odpowiedzią jest „czekolada” i całkiem słusznie. Zawarta w tych słodyczach teobromina powoduje zatrucie u czworogonów – bardzo często śmiertelne. Należy więc całkowicie unikać czekolady i produktów czekoladowopodobnych, zawierających kakao. W przypadku zatrucia – objawami są wymioty, biegunka, wzmożone wydalanie moczu, a później arytmia serca, atak epileptyczny, zawał – należy natychmiast udać się do weterynarza.
Kolejną trującą dla zwierząt rzeczą jest awokado – zawarty w nim persin jest śmiertelnie niebezpieczny dla psów. Objawy to biegunka i wymioty. Również pestka jest niebezpieczna – istnieje ryzyko zadławienia się psa albo utknięcia pestki w jelicie.
Kofeina jest trująca – uważać więc należy na zwierzaki ciekawskie, które chcą spróbować naszej kawy czy innego napoju zawierającego kofeinę.
Toksyczne dla psów są również winogrona i ich suszona forma, czyli rodzinki. Substancje w nich zawarte wywołują niewydolność nerek i uszkodzenia wątroby. Garść winogron może zabić małego psa.
Jeśli chodzi o orzechy, nie wolno podawać psom orzechów makadamia. Są dla nich trujące, uszkadzają układ pokarmowy, nerwowy i mięśniowy. Jeśli twój pies ma problemy z poruszaniem się, natychmiast zabierz go do weterynarza.
Czymś, co może zdziwić swoją obecnością na liście zakazanych produktów, są słoiczki dla niemowląt – jeśli jest w nich cebula, zaszkodzą one psu. Nawet jeśli cebuli nie ma, nie zaspokoją one potrzeb psiego organizmu, więc karmienie nim psów nie jest dobre. Zarówno cebula i szczypiorek, bez których nie wyobrażamy sobie wielu dań, uszkadzają krwinki psa i powodują niedokrwistość.
Lista zabronionych dań jest jeszcze dłuższa – posiadając psa, dokładnie przyjrzyj się jego diecie, nie chcesz przecież mu zaszkodzić.

http://www.pouczyc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here