Czar Orientu

0
1263

Pobyt na Dalekim Wschodzie zawsze kojarzy się z jednym- intensywnym zapachem. Korzenie, przyprawy, intensywne, słodkie zapachy kwiatów i mocne nuty drzewne to nieomal wizytówka Orientu. Te mocne, ciepłe, niekiedy wręcz przytłaczające zapachy mają wielu entuzjastów, nic więc dziwnego, że rodzina zapachów orientalnych to popularny wybór w perfumiarstwie.
Rodzina orientalna to nietypowe zestawienie zapachów- garściami czerpie nuty z rodzin kwiatowych, drzewnych, łączy zapachy zwierzęce i korzenne, a dopiero specyficzne połączenie nut z pozostałych rodzin tworzy zupełnie nowa jakość.
Najbardziej charakterystyczne nuty kojarzone z rodziną orientalną to wanilia- nadająca specyficzny, słodki zapach, czy róża, do tego nuty typowo drzewne, takie jak drzewo sandałowe i cedrowe, zapachy zwierzęce- jak ambra i piżmo, a także mocna woń przypraw- tutaj prym wiedzie cynamon, kardamon, gałka muszkatołowa, czy goździk.
Zapachy orientalne są bardzo trwałe, intensywne, ciężkie i zmysłowe. Świetnie nadają się na wieczór i na wyjątkowe okazje. Świetnie sprawdzają się na romantyczne wyjścia we dwoje, pobudzają wyobraźnie, a dzięki nutom korzennym i przyprawom- można je określić jako niezwykle pikantne. Choć z reguły nie nadają się do biura- w niektórych , szczególnie w połączeniu z nutami paprociowymi, czy szyprowymi, sprawdzają się jako zapachy biznesowe i eleganckie.
Są to zapachy przeznaczone dla osób wyrafinowanych, zdecydowanych i pewnych siebie. Kusza swym ciepłem i intensywnością. Świetnie sprawdzają się przy wprowadzaniu zmysłowej, kuszącej atmosfery, zwykle więc są kojarzone z bardzo seksownymi kompozycjami.

http://trenujmadrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here