Co na łupież?

0
1182

Łupież odejmuje urody, a nieleczony może być przyczyną wypadania włosów. Co zrobić, gdy mamy łupież? Jakich środków używać, jak zmienić dietę oraz które suplementy diety będą pomocne w walce z łupieżem?

Według badań, łupież występuje przejściowo u prawie 3 milionów Polaków. Walczą z nim szczególnie kobiety tuż przed menopauzą, a także nastolatki, które zmagają się z nadmierną pracą gruczołów łojowych w skórze. Dodatkowo, cierpią na niego częściej mężczyźni niż kobiety. Co na łupież? Najlepiej po prostu iść do apteki. Znajdują się tam środki, które walczą z grzybami wywołującymi łupież. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby, które mają tak zwany łupież suchy, który pojawia się wtedy, gdy nasza skóra jest podrażniona. Czasami podrażnienia są wywoływane przez źle dobrane szampony – jeśli mamy skórę nadwrażliwą, to koniecznie wybierzmy takie kosmetyki, które działają nawilżająca i łagodząco, a nie takie, które dodatkowo ją wysuszają lub rozdrażniają. Trzeba zniwelować na przykład specyfiki, które w składzie mają alkohol.

W aptekach znajdują się szampony, skutecznie walczące z łupieżem. Są to kosmetyki, które zmniejszają ilość kolonii bakterii i grzybów, wśród których szybko rozwija się łupież. Są to kosmetyki, które zawierają selen, cynk, a także piroktolaninę. Czasami także można znaleźć w składzie takich szamponów kwas salicylowy, który doskonale złuszczy naskórek. Dzięki działaniu kwasu skóra staje się cieńsza, a wszystkie zdrowotne substancje walczące z łupieżem są w stanie lepiej wchłonąć na jej powierzchnię i do jej struktur wewnętrznych.

http://www.miedzycechowy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here