Zabiegi laserem frakcyjnym

0
1065

Laser frakcyjny to wciąż dla wielu nieznana oraz tajemnicza nazwa, mimo, że w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem. Dlaczego tak zyskał na popularności? Ponieważ skóra po nim wygląda spektakularnie. Może on pomóc na szereg problemów związanych z wyglądem skóry, których chcielibyśmy się pozbyć.

Cały sekret tego spektakularnego efektu tkwi w szklanym włóknie, które wytwarza mnóstwo impulsów o mikroskopijnej średnicy. Owe impulsy głęboko i gęsto penetrują skórę poprzez naskórek i skórę właściwą – to tak, jakby nakłuwać skórę mnóstwem małych igiełek. Proces ten intensywnie stymuluje skórę do pracy – dzięki mikrouszkodzeniom tworzy ona nową, piękną tkankę.

Zabiegi laserem frakcyjnym pomogą w przypadku przebarwień, nadmiaru skóry (np. po ciąży bądź znacznej utracie na wadze), zmarszczek, rozstępów, blizn (również potrądzikowych oraz pooperacyjnych), ale również poprawią elastyczność skóry. Zabiegi laserem frakcyjnym są zarówno dla kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat.

Jednak, tak jak przy każdym zabiegu, tak i w przypadku zabiegów laserem frakcyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania. Jest to: ciąża oraz okres laktacji (wynika to z braku badań na temat szkodliwości lasera frakcyjnego na nienarodzone dziecko), przyjmowanie niektórych leków (zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyków, retinoidów oraz leków antydepresyjnych), bielactwo oraz łuszczyca, nowotwór, padaczka, nieunormowana cukrzyca, czy rozrusznik serca. Zważając na długą listę przeciwwskazań, należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się o bezpieczeństwie wykonania zabiegu.

Jeśli chodzi o laser frakcyjny, liczba zabiegów jest dobierana indywidualnie, jednak najczęściej waha się między 3 do 5 zabiegów. Zabiegi laserem frakcyjnym należą do droższych, jednak nie powinno się szukać jak najtańszych ofert z uwagi na niebezpieczeństwo – do powikłań po zabiegu laserem frakcyjnym należą między innymi głębokie poparzenie, a nawet martwica. Dlatego warto przed zdecydowaniem się na laser frakcyjny, poczytać opinie na temat danego specjalisty oraz nie szukać jak najtańszych ofert. W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, w którym nie trzeba martwić się o powikłania można zajrzeć na wrosinski.pl.

Niestety poza ceną nieprzyjemny jest również sam przebieg zabiegu. Nie jest on bardzo bolesny, natomiast po wykonaniu przez kilka godzin odczuwalny jest dyskomfort. Plusem jest jednak sposób dbania o skórę po zabiegu – nie jest on skomplikowany oraz nie wymaga dodatkowych kosztów, ponieważ wystarczy przez 24 godziny unikać kontaktu z wodą oraz (z uwagi na napinanie oraz łuszczenie się skóry po zabiegu) trzeba natłuszczać ją kremami – najlepiej hipoalergicznymi.

Mimo nieprzyjemnych doznań związanych z przebiegiem oraz (krótkim) czasem rekonwalescencji i dość wysokiej ceny, mnóstwo kobiet decyduje się na laser frakcyjny. Myślę, że niesamowity efekt nowej, zdrowej oraz jędrnej skóry bez przebarwień, blizn i zmarszczek rekompensuje wszystkie nieprzyjemne aspekty zabiegu laserem frakcyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here