Odchudzanie – waga

0
1051

Podjęcie decyzji o odchudzaniu pociąga za sobą wielkie zmiany w codziennym życiu. Proces odchudzania, to nie tylko zmiana sposobu myślenia, to nie tylko liczenie kalorii, ćwiczenia ruchowe, czy zmiany w dotychczasowym menu.
To również stały kontakt z wagą.
Sprawdzanie wagi powinno na dobre zagościć w naszym rozkładzie dnia, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na jej kontrolowaniu. Ważenie się jest pierwszym ważnym krokiem w procesie odchudzania. Jest naszym nieodłącznym sprzymierzeńcem podczas odchudzanie organizmu i nie tylko.
Najpewniejszym sposobem, aby się pilnować i nie przytyć, jest codzienne ważenie się.
Takie sprawdzanie wagi powinno odbywać się zawsze rano, zaraz po wstaniu z łóżka, jeszcze przed śniadaniem. I tylko rano. Nagły wzrost z dnia na dzień naszej wagi – może świadczyć, o nadmiarze wody w naszym organizmie, na co warto ze względów zdrowotnych zwrócić również uwagę. Woda w naszym organizmie zatrzymywana jest na wskutek złej diety, takiej z dużą zawartością soli kuchennej, lub z powodu złego trawienia, albo z innych ważnych przyczyn zdrowotnych, co należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem.
Nawet niewielka utrata wagi jest bardzo podbudowująca dla osoby odchudzającej się. Jest źródłem przyjemności, oraz motywacji do dalszego odchudzania.
Sprawdzanie wagi w przypadku diety odchudzającej, ale również sprawdzanie naszej wagi po to, by nie dopuścić do jej wzrostu, gdy już uzyskaliśmy pożądany efekt – jest ważnym działaniem.
A bywa, że sprawdzamy również po to, czy waga wzrosła, gdy chcemy przytyć. Wszystko w zależności od naszych potrzeb.
Tak, czy siak – waga jest istotnym sprzętem w każdym domu.
W tym celu wagę należy umieścić w łatwo dostępnym miejscu. Najlepiej w łazience.
Bardzo pomocnym działaniem jest robienie notatek i zapisywanie naszej wagi w danym dniu.
Zapewni to nam sprawowanie kontroli nad procesem odchudzania i w szybki wizualny sposób pozwoli zauważyć nadmierny przyrost wagi, lub jej spadek.

http://www.tuts.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here