Nowe filmy z nieżyjącymi aktorami w zasięgu ręki

0
953

Nowe filmy z nieżyjącymi aktorami w zasięgu ręki

Biznes filmowy ma się dobrze. Wszystko za sprawą sztucznej inteligencji. Marzą Ci się nowe filmy z Twoimi ulubionymi aktorami, których nie ma już na tym świecie? Niedługo będzie to rzeczywistość, a z niej niedaleka droga do codzienności.

Okazuje się, że naukowcy wymyślili program oparty o technologię sztucznej inteligencji, który umożliwia stworzenie wirtualnego modelu twarzy ludzkiej 3D, w oparciu o pewną ilość zdjęć twarzy każdego człowieka, w tym aktorów.

Trójwymiarowe awatary 3D do tej pory były tworzone dzięki nagraniu danej osoby na wideo pod różnymi kątami. Sztuczna inteligencja spowodowała rozwój tego działu. Teraz eliminuje się konieczność nagrywania twarzy pod różnymi kątami, na rzecz zdjęć. Zdjęcia wystarczą aby doskonale oddać twarz człowieka. Ilość zdjęć jaka jest potrzebna to 200 zdjęć danej osoby, osoba ta musi być widoczna pod różnymi kątami. Oznacza to, że teraz zamiast nagrywać osoby, można robić im po prostu zdjęcie. To oznacza, że mogą powstać awatary 3D osób, z czasów kiedy nie było tak rozpowszechnione kamerowanie.

Twarze generowane komputerowo w technice 3D już na dzień dzisiejszy przypominają realne twarze właścicieli danych rysów. Modele 3D są na dzień dzisiejszy w stanie generować słowa innych osób, na podstawie techniki symultanicznej. Branża filmowa może zacierać ręce, ponieważ zbliża się era, wykorzystywania starych produkcji do tworzenia nowych dzieł. Fani mogą zacierać ręce, że zobaczą swoich ulubieńców z powrotem na ekranie.

Projekt na razie skupił się na zastosowaniu nowej technologii do spotkań ludzi ze zmarłymi osobami. Odbywałoby się to poprzez tworzenie kopii cyfrowych 3D osób zmarłych i przeniesienie się na spotkanie z nimi poprzez okulary do wirtualnej rzeczywistości.

http://www.umalgosi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here