Makijaż w stylu wege

0
1598

By stosować wegańskie kosmetyki do makijażu (często określane też skrótem wege), wcale nie trzeba być weganką. To świadomy wybór, który na pewno przysłuży się cerze obciążonej makijażem. Kosmetyki wegańskie to zdrowsza i często też lżejsza wersja tradycyjnych produktów, w których składzie znajdujemy dziesiątki, często też niepotrzebnych składników.

Wegańskie zamienniki

Wegańskie kosmetyki do makijażu obfitują w naturalne, roślinne surowce, które doskonale wpływają na stan skóry, sprawiając tym samym, że makijaż wygląda ładniej i dłużej się utrzymuje. Co więcej, ekstrakty roślinne, które znajdują się w składzie kosmetyków wege z powodzeniem zastępują wszystkie składniki pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyki same w sobie są lepsze (nie tylko jakościowo), bo są też dużo bardziej bezpieczne i zmniejszają ryzyko wystąpienia różnego rodzaju reakcji uczuleniowych, które w dzisiejszych czasach piętnują nasze społeczeństwo.

Jednostki certyfikujące

Dobry wegański produkt to ten, który uzyskał certyfikat wegańskiej jednostki. Tu koniecznie trzeba zaznaczyć, że każda organizacja certyfikująca ma swoje standardy i zwykle każda z nich tworzy swoją listę (dostępną publicznie) z zatwierdzonymi kosmetykami wegańskimi. Wśród tych najpopularniejszych list znajdują się te publikowane przez: OK Club!, PETA, BUAV, NAVS. W Polsce tego typu certyfikat (charakterystyczny znak V) od 2011 roku przyznaje Fundacja VIVA!

Wegańska kosmetyczka

Wegańskie kosmetyki do makijażu są bardzo popularne, przez co też nie trudno jest skompletować świetne wegańskie zestawy makijażowe. Wśród dostępnych wegańskich marek produkujących wegańskie kosmetyki do makijażu, na pewno warto sprawdzić wszystkie marki, które oferują produkty mineralne (np. Anabelle Minerals, czy rewelacyjne kosmetyki firmy Amilie Minerals). Na uwagę zasługują wegańskie róże do policzków marki Felicea. Ich piękne kolory, świetny skład i efekt policzków muśniętych rumieńcem na pewno zachwycą nie jedną maniaczkę wegańskiego makijażu. Jeżeli zależy nam na wegańskim makijażu oczu, to tu koniecznie należy sięgnąć po cienie marki Nabla (np. cień Luna). Doskonale sprawdza się na powiekach, jak i jako rozświetlacz na policzki (to must have wieczorowego, wegańskiego makijażu).

Wegańskie kosmetyki do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here