Magia naturalnego drewna

0
1021

Drewno we wnętrzu? Jak najbardziej! Wiejski domek z naturalnymi dodatkami lub całymi wnętrzami w drewnie, to obecnie najgorętszy trend. Jednak jak we wszystkim trzeba znać umiar, dobrać odpowiednie materiały, kolory, wykorzystać w pełni potencjał danego pomieszczenia. Nikt lepiej nie zaprojektuje domu niż doświadczony projektant wnętrz, dla którego beton, glina, gips, drewno, bambus i inne budulce nie mają żadnych sekretów.

Drobne akcenty czy boazeria?
Oczywiście można w drewnie wykończyć cały dom – od podłóg po sufit. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach, w domach o prostej bryle, z płaskim, lub dwu spadzistym, niewysokim dachem. W domkach, które zachowują sielski charakter drewnem pokrywane są podłogi, drewniane są meble czy obudowa kominka. Nie trzeba jednak używać drewna na dużych powierzchniach. Niektórzy projektanci proponują belki sufitowe, które specjalnie są dodatkowo wyeksponowane, zwracają na siebie uwagę. Pięknie wykończone belki sufitowe, a do tego filary drewniane znakomicie sprawdzają się na poddaszach, nadając im stylowego charakteru.

Znajomość materiałów
Projektanci wnętrz z http://intellio.pl/, dzięki znajomości różnych materiałów budowlanych, sposobów ich konserwacji potrafią drewno wykorzystać także w pomieszczeniach o wzmożonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Jeśli więc pragniemy mieć drewnianą podłogę w łazience czy drewnianą boazerię w kuchni, to projektant wnętrz pomoże nam je zaprojektować i wybrać drewno, które przez wiele lat będzie fantastycznie wyglądać.

http://trendliving.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here