Jakie tkaniny sprawdzą się w przypadku osób zaczynających swoją przygodę z szyciem?

0
1353

Chcesz rozpocząć naukę szycia? W takim przypadku odpowiednia maszyna to podstawa. Oprócz niej potrzebne będą równie tkaniny. Jakie z nich sprawdzają się najlepiej u osób początkujących?

Znalezienie odpowiedniego materiału do uszycia bluzki, sukienki czy też płaszcza jest bardzo ważnym etapem – to właśnie od niego zależy nie tylko rezultat prac, ale również sam ich przebieg.

 

Niektóre tkaniny używane do szycia odzieży są łatwiejsze w obsłudze, podczas gdy inne mogą sprawiać dużo trudności, przede wszystkim osobom początkującym, które nie mają jeszcze tak dużej wiedzy i umiejętności. Na co warto się zdecydować?

 

Cienka bawełna – idealna dla początkujących

Zdecydowanie najlepszą tkaniną dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym szyciem, będzie cienka bawełna, najlepiej o splocie płóciennym, na przykład kreton. Możemy wybrać również delikatnie elastyczną bawełnę, która używana jest do szycia koszulek bawełnianych typu t-shirt.

 

Takie materiały są łatwe w krojeniu oraz w spinaniu, dobrze się szyją, dlatego będą najlepsze do stawiania pierwszych kroków. Z takich tkanin można wykonać także różnego rodzaju ubrania, na przykład bluzki, koszule, sukienki, ubranka dla dzieci, pościel do domu, poduszki czy zasłony.

 

Warto sprawdzić takie tkaniny do szycia ubrań od Ctnbee – do wyboru jest wiele wyjątkowych wzorów!

 

Jakich materiałów unikać?

Początkujące krawcowe powinny unikać materiałów, które są trudne we właściwym krojeniu oraz ułożeniu pod maszyną o szycia. To przede wszystkim tkaniny nadmiernie elastyczne, czyli zawierające duży domieszek włókien sztucznych, na przykład lycry, elastanu, a także bardzo grube, na przykład takie jak gabardyna czy jeans.

 

Możemy zamówić także takie tkaniny do szycia ubrań od Ctnbee, ale najlepiej zostawić je na później, gdy szycie z wykorzystaniem łatwiejszych w obsłudze tkanin będziemy mieli już dobrze opanowane.

 

Najlepiej samemu próbować szycie na różnych rodzajach tkanin – w ten sposób będzie można poznać bliżej ich właściwości oraz dobrać odpowiednią technikę krawiecką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here