Jak zaaranżować wnętrze dużego salonu?

0
2217

Duży salon – duży problem? Nic bardziej mylnego! Przestrzegając kilku podstawowych zasad możemy zaaranżować niebanalne wnętrze bez efektu nadmiernego ścisku lub wręcz odwrotnie – odstraszającej pustki. Sprawdź, jak dopasować meble i dodatki do pokoju dziennego o sporym metrażu, by cieszyć się w pełni funkcjonalnym pomieszczeniem, które będzie służyć wszystkim domownikom.

Wydzielenie stref

Posiadacze dużych salonów mają spore możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o funkcjonalność pomieszczenia i wygodę jego użytkowania. Doskonałym pomysłem jest wydzielenie z pokoju dziennego kilku stref – wypoczynkowej, jadalnianej oraz kącika do pracy lub zabawy. W jaki sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy? Świetnie sprawdzi się w tym celu zmiana kolorystyki ścian, inny rodzaj podłogi, dywany, gra oświetleniem bądź odpowiednie ustawienie niewysokich ścianek działowych, regałów lub prostych mebli skandynawskich, które nadadzą przestronnemu salonowi niezbędnej przytulności.

Narożnik w kształcie litery L

Sofa to punkt centralny każdego salonu. We wnętrzach o sporym metrażu najlepiej sprawdzą się meble skandynawskie w kształcie litery „L”. Taki narożnik, ustawiony w centralnym punkcie salonu, świetnie wypełni przestrzeń, zapewniając jednocześnie wygodne miejsce do siedzenia dla kilku osób. Spora sofa to również świetny sposób na oddzielenie części wypoczynkowej od innych stref w salonie.

Dopasowanie do potrzeb

Aranżując duży salon nie można zapominać o jego nadrzędnej funkcji – zapewnieniu wygody wszystkim użytkownikom za pomocą skandynawskich mebli. W tym celu należy zastanowić się, w jaki sposób najchętniej i najczęściej spędzamy czas w pokoju dziennym. Lubisz spotkania z bliskimi? Duży stół do wspólnego biesiadowania to podstawa. Cenisz chwile spędzone na czytaniu książek? Postaw na wygodny fotel w stylu skandynawskim, w którym zatopisz się podczas lektury. A może zależy Ci na maksymalnej wygodzie? Rozważ zakup szezlonga, na którym utniesz sobie popołudniową drzemkę.

Wysokie rośliny

Spory salon nie musi przytłaczać. Wystarczy, że znajdą się w nim wysokie rośliny. Egzotyczne okazy nie tylko wprowadzą nieco świeżości do pokoju dziennego i będą przykuwać wzrok, ale przede wszystkim w dyskretny sposób wypełnią przestrzeń idealnie współgrając z meblami skandynawskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here