Domowa kawa niczym ta z ekskluzywnej kawiarni – porady jak wykonać kawę bez użycia profesjonalnego ekspresu

0
1573

Prawdziwi miłośnicy kawy bez problemu umieją rozróżnić kawy przygotowane w specjalnym ekspresie od tych, przygotowanych w tradycyjny sposób, zazwyczaj przy użyciu przegotowanej wody z czajnika. Niestety część osób nie może pozwolić sobie na zakup specjalistycznej maszyny, co oznacza, że ich marzenie o kremowej oraz energetyzującej kawie kończy się fiaskiem. Czy pyszna, delikatna kawa niczym z ekskluzywnego ekspresu jest możliwa do wykonania bez jego posiadania? Okazuje się, że to nie mit, co więcej to właśnie my spróbujemy udowodnić Ci, że nie trzeba wyposażać się w ekspres za trzy tysiące, aby codziennie cieszyć się esencjonalną kawą. Jak zatem przygotować poranną kawę, którą sporządzimy bez ingerencji ekspresu? Zamiast kupować niewygodny, do tego drogi ekspres, znaleźliśmy kilka alternatywnych propozycji, na które każdy z Was będzie mógł sobie pozwolić na zakup do wykonania domowej kawy. Wybrane przez nas akcesoria pozwolą Wam szybko oraz w banalnym sposób uszykować przepyszną wybraną przez Was kawę. Sprawdźcie przygotowane przez nas przepisy na kawę, która zachwyci Was podobnie, jak ta zamówiona w ekskluzywnej kawiarni. Zapraszamy!

Użyj kawiarki!

Alternatywnym sporządzeniem kawy prosto z ekspresu będzie wykonanie jej w klasycznej kawiarce. Kawiarka znana jest już nie od dziś, a jej działanie pozwala uzyskać efekt kawy, niczym tej przy użyciu barowego sprzętu. Z powodzeniem zastąpi ekspres ciśnieniowy, dzięki czemu już w domowym zaciszu uzyskamy esencjonalną oraz głębie parzonej kawy. Do kawiarki śmiało można wykorzystać ziarna dedykowane pod espresso, co mile zaskoczy miłośników mocnych oraz pełnych głębi aromatyzujących kaw. W sklepie znaleźć można kawiarkę w granicach od osiemdziesięciu do dwustu złotych.

A może aeropress?

To dość nowy gadżet do kawy, który w bardzo szybkim tempie zyskał ogromne grono swoich miłośników. Aeropress to uniwersalny przyrząd, który z powodzeniem sprawdzi się zarówno do kaw przyrządzanych metodą espresso oraz metodą przelewową. Przepisy na kawę wykonane za jego pomocą to jedna wielka przyjemność. Aeropress pozwala na zabawę mielenia różnej grubości kawy oraz czasem parzenia. Oprócz tego jest to doskonały przybór, który świetnie sprawdzi się podczas podróży. Jest zbudowany z trwałego tworzywa, który posiada nie wielkie rozmiary. Ile kosztuje ten niesamowicie uniwersalny sprzęt? Niewiele, bo znajdziemy go taniej niż 150 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here