Co na infekcje intymne poradzi Ci lekarz?

0
1049

Infekcje intymne to wstydliwy problem, który zazwyczaj objawia się nieprzyjemnymi objawami, takimi jak swędzenie czy pieczenie.

Wiele kobiet (bo ten problem dotyczy częściej pań) zastanawia się, co na infekcje intymne może sobie samodzielnie zaaplikować. Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, bo zakażenie ma albo podłoże bakteryjne albo grzybicze. Oczywiście, nie sprawdzimy tego same w domu, a stwierdzi to jedynie lekarz. W tym pierwszym wypadku należy zrobić posiew i ustalić, jaka bakteria odpowiada za nasz problem. Przy drugiej opcji ginekolog przepisze leki przeciwgrzybiczne, na przykład w postaci dopochwowych czopków lub maści. Warto pamiętać, że powinien leczyć się także nasz partner, by infekcja nie nawracała.

Zdarza się jednak, że swędzenie jest nie do wytrzymania, a wizytę u lekarza mamy dopiero za dwa dni. Jak wtedy działać, co na infekcje intymne poradzimy wspomagając się jedynie domowymi sposobami?
Pewną ulgę przyniesie podmycie się wodą z sodą oczyszczoną (tą samą, którą używa się w kuchni).

Czasem cuda zdziałają z pozoru banalne czynności. Włóż coś przewiewnego i zmień proszek – być może on podrażnia delikatną skórę okolic intymnych. Dobrze też powstrzymać się od współżycia, by nie zaogniać i tak już zaognionej sytuacji.

W aptece dostępne są też preparaty antygrzybiczne, które kupisz bez recepty, ale wtedy jedynie zgadujesz przyczynę i możesz zaostrzyć stan zapalny.

Pamiętaj, najbardziej kompetentną osobą, która poradzi, co na infekcje intymne powinna zażyć cierpiąca kobieta, jest lekarz ginekolog.

http://www.wpudrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here