Ciekawostki o kosmosie

0
1923

Przedstawmy kilka ciekawostek o kosmosie, o których zapewne sporo osób nie wie.

Każdy wie co się dzieje z wrzącą wodą na Ziemi, a co z taką wodą dzieje się w kosmosie? Na Ziemi robią się na wodze pęcherzyki, zaś w kosmosie rośnie na powierzchni takiej wody bańka. Oczywiście zakładając, że wrzenie dojdzie do skutku, gdyż w kosmosie ciecze zamieniają się w kule.

Saturn przez to, że jest ogromny wydaje się nam, ze i sporo waży, jednak to nieprawda i spokojnie mógłby np. pływać na wodzie.

W próżni nie ma dźwięku, więc nawet krzycząc nikt by nas nie usłyszał.

Dzięki przyciąganiu ziemskiemu mamy lepszy wzrok. Gdyby nie grawitacja w czaszce byłoby więcej płynów uciskających nasze oczy i wzrok nie byłby taki wyraźny jak na Ziemi.

W kosmosie znajdują się chmury gazowe, którymi człowiek mógłby się upić, gdyż znajduje się w nich wielka ilość alkoholu. Jedna z takich chmur jak donoszą naukowcy z Wielkiej Brytanii zawiera nawet 400 trylionów litra piwa.

Łajka był pierwszym zwierzęciem w przestrzeni kosmicznej. W roku 1952 wystrzelono Sputnik 2 z Łajką na pokładzie. Do 2002 roku ukrywano co się naprawdę stało z Łajką. Zginął on kilka godzin po starcie, temperatura kapsuły była bardzo wysoka, ponad 40 stopni, dodatkowo był znaczy hałas i wibracje, które powodowały nadmierny stres psa. Już w momencie wystrzelenia kapsuły nikt tak naprawdę nie myślał o tym, że wróci on na Ziemię.

Sally Ride to pierwsza kobieta w kosmosie, amerykanka (najmłodsza spośród ludzi z USA, którzy byli w kosmosie) wystartowała 18 czerwca 1983 roku. Na Ziemię powróciła 24 czerwca. Prom nosił nazwę Challenger. Do 1987 roku pracowała w NASA by następnie działać w Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Współpracy na Uniwersytecie Stanford, gdzie uzyskała doktorat.
W przestrzeni kosmicznej jak wiadomo traci się bardzo szybko masę ciała, unikniemy tego ćwicząc przynajmniej 2 godziny dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here