Szkolenia z pierwszej pomocy – ratownictwo medyczne

0
1492

Udzielając pierwszej pomocy nie tylko pomagamy w pracy ratownikom medycznym, ale również możemy uratować komuś życie. Są to takie zagadnienia, wobec których prawo stanowi wymaganie względem przedsiębiorców. Według niego wszyscy muszą mieć na swoich stanowiskach pracy dostęp do apteczki. Pierwsza pomoc jest bowiem najważniejszą przed przyjazdem ratowników medycznych czynnością. Od niej będzie zależało dalsze potoczenie akcji ratunkowej. Udzielając pierwszej pomocy, pomagasz osobie znajdującej się w zagrożeniu życia, ale również ratownikom medycznym. Dzięki dobrze przeprowadzonej pierwszej pomocy zwiększają szanse na przeżycie osoby uczestniczącej w wypadku.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ratownictwo-medyczne-szkolenia-z-pierwszej-pomocy/

Kto może udzielać szkoleń z zakresu pierwszej pomocy?

Do tego przeznaczone są zazwyczaj specjalistyczne firmy. Na rynku jest ich dosyć dużo, w związku z czym kontrolują one między sobą ceny oraz jakość swoich usług. W dużych miastach nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem firmy chętnej do przeprowadzenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Przy pierwszym wyborze warto jest mieć na uwadze czy taka jakość usługi jest odpowiednio wysoka. Nie każdy bowiem korzysta z manekinów oraz specjalistycznego sprzętu. Warto jest analizować program odbywanych szkoleń. Oszczędzanie na bezpieczeństwie może okazać się w przyszłości okropnym posunięciem przez pracodawcę. Jest to wydatek, na który nie należy oszczędzać pieniędzy. Nie znamy dnia, ani godziny, w którym będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy i warto, aby wykonać ją dobrze, ponieważ zaważają przy tym losy czyjegoś życia.

Pierwsza pomoc i ratownik medyczny

Firmy zatrudniające fachowców teoretycznych z zakresu psychologii społecznej oraz medycyny katastrof. W szczególności możemy spotkać się z doświadczonymi ratownikami medycznymi, którzy w swoim życiu przeprowadzili wiele akcji ratunkowych. Ich wiedza jest bardzo cenna, ponieważ nie pochodzi z podręczników, a z ich codziennych doświadczeń. Doświadczeń przeprowadzonych na polu walki o życie. Pewnym minusem może być informacja, że kursy pierwszej pomocy prowadzone są również dla ratowników i pracowników medycznych. Tak zwany KPP, czyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest to szerszy oraz kompleksowy pakiet wiedzy, a także umiejętności z zakresu ratownictwa medycznego .Taki kurs ukończony jest egzaminem oraz otrzymaniem tytułu ratownika.

Jaki jest koszt takiego kursu?

Oczywiście na to pytanie odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na cenę wpływ mają czynniki takie jak zakres oraz czas trwania kursu. Podstawowe szkolenie, które przeprowadzone jest w firmie jest to wydatek wynoszący około 70 zł za każdą osobę przechodzącą taki kurs. Szerszy oraz bardziej kompleksowy zakres jest to kwota bliższa 150 zł, ale zdarzają się również szkolenia znacznie droższe, które mogą wynieść nawet 600 zł za osobę.

Zobacz też: http://www.provimi.pl/kto-moze-zostac-projektantem-odziezy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here