Sposoby na letnią opuchliznę nóg

0
2278

Obrzęki i opuchlizna nóg to uciążliwy problem wielu kobiet. Zmagają się z nim panie w różnym wieku, prowadzące rozmaite style życia i borykające się nieraz z licznymi przewlekłymi chorobami. Dolegliwości te są nie tylko niekomfortowe, ale także bolesne, przez co nawet codzienne aktywiści i ulubiony sport przestają sprawiać radość. Dowiedz się, co jest przyczyną tego typu problemów i jak im zaradzić!

Przyczyny występowania opuchlizny nóg

Na wstępie warto podkreślić, że istnieje kilka rodzajów opuchlizny nóg, a każdy z nich różni się czynnikami, jakie ją wywołują. Niekiedy może być ona spowodowana przez silne reakcje alergiczne na stosowane kosmetyki bądź kontakt z innymi alergenami. Obrzęki są spowodowane także przez liczne choroby, przyczyniają się do nich choćby choroby serca i układu krążenia, nerek i wątroby, a także zatrzymywanie wody w organizmie np. ze względu na przyjmowane przez dłuższy czas leki. Innymi powszechnymi przyczynami bolesnych dolegliwości nóg są także zmęczenie, niewłaściwie dopasowane obuwie czy wielogodzinne przebywanie jedynie w pozycji stojącej lub siedzącej. To wszystko może przekładać się na dyskomfort, który latem są jeszcze bardziej uciążliwy i ograniczający.

 

Jak rodzić sobie z opuchlizną nóg?

Pojawianie się opuchlizny nóg wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z dotychczasowych aktywności czy prowadzonego stylu życia. Niekiedy wystarczy jedynie wprowadzenie niewielkich zmian i większa dbałość o szczegóły, jak choćby odpowiednie zabiegi kosmetyczne i preparaty do codziennej pielęgnacji. Niezbędna może okazać się wizyta u lekarza w celu ustalenia przyczyn problemu i określenia ogólnego stanu zdrowia. Warto też poświęcić więcej czasu na relaks nóg – spokojne spacery, masaż czy choćby kilkanaście minut leżenia w wygodnej pozycji mogą poprawić kondycję zmęczonych nóg. Warto także sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, takie jak choćby żel do zmęczonych nóg – https://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/zel-kojacy-na-zmeczone-nogi-i-stopy/ – można go stosować codziennie, przynosi uczucie delikatnego ochłodzenia i odprężenia, a także niweluje ból i uczucie ciężkości nóg. Doskonale nadaje się dla osób o wrażliwej skórze, a także dla kobiet w ciąży, które również doskonale znają obrzęki i uczucie ciężkich nóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here