Schorzenia układu nerwowego

0
1198

Układ nerwowy składa się z ośrodkowego układu nerwowego czyli mózgu i rdzenia kręgowego oraz obwodowego układu nerwowego. Zaburzenia jego istotnych funkcji powodują, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego zajmuje się specjalista neurolog Katowice.

Konsultacja z neurologiem Katowice

Istnieje cały szereg objawów, których nie należy bagatelizować, gdyż mogą być przyczyną rozwijających się chorób neurologicznych. Do najbardziej powszechnych należą gwałtowne pogarszanie się pamięci, wzroku oraz problemy z koncentracją. Ponadto powtarzalne omdlenia, utraty przytomności lub bóle i zawroty głowy. Kompleksowe zbadanie tych objawów oferuje każda poradnia neurologiczna Katowice, mając do dyspozycji specjalistyczną kadrę i niezbędny sprzęt medyczny. Często przy diagnozowaniu pacjenta poddaje się go dodatkowym badaniom takim, jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy elektromiografia.

Typowe schorzenia układu nerwowego

Lekarz Neurolog Katowice diagnozuje i leczy choroby Alzheimera, Parkinsona i Wilsona. Oprócz nich w obszarze jego specjalności są też udary i zapalenia mózgu, rdzenia kręgowego oraz opon mózgowo-rdzeniowych. Ponadto trafiają do niego pacjenci ze stwardnieniem rozsianym, zwyrodnieniami kręgosłupa, bólami i zawrotami głowy oraz nerwicami.Diagnoza choroby neurologicznej poprzedzona jest często wieloma specjalistycznymi badaniami. Leczenie odbywa się najczęściej farmakologiczne, czasami operacyjne. Dopasowuje się je indywidualnie do pacjenta.

Wizyta w poradni neurologicznej Katowice

Poradnia neurologiczna Katowice pozwoli zasięgnąć nam fachowej porady lekarskiej i wykonać potrzebne badania. Do takiej poradni zgłaszają się osoby dorosłe i dzieci. Pierwsza wizyta u neurologa Katowice zaczyna się od wywiadu lekarskiego. Dotyczy on z reguły występujących objawów, przyjmowanych leków, ale również trybu naszego życia i sposobu odżywiania się.Następnie neurolog Katowice przeprowadza proste badanie naszego układu nerwowego oraz bada postawę naszego ciała, sposób chodzenia i prawidłowość mowy. Gdy to badanie nie jest wystarczające do wystawienia diagnozy, lekarz wysyła nas na dodatkowe badania neurologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here