Ruch podczas odchudzania

0
945

Choć wiemy, że ruch to zdrowie, lecz nie zawsze staramy się o tym pamiętać. O ruchu przypominamy sobie wtedy, gdy stwierdzamy, że przybyło nam w pasie. Ubranie jest za ciasne i nawet wanna w łazience się skurczyła.
Co wtedy zazwyczaj robimy ?
Decydujemy się na drastyczne ćwiczenia gimnastyczne, by szybko pozbyć się tego, co nam tu i ówdzie przybyło. Lecz jest to nie do końca dobre podejście.
Proces odchudzania wcale nie wymaga ostrych, długotrwałych ćwiczeń. Przecież nie chodzi nam, o rzeźbienie muskulatury, tylko o ogólne schudnięcie. W takim przypadku wystarczą ćwiczenia gimnastyczne trwające jednorazowo około 10 minut. Dowolne ćwiczenia 3 – 4 razy dziennie po kilkanaście minut.
Przy tym bardzo ważna jest jedna rzecz, o której nie wolno zapominać. Nasze ćwiczenia gimnastyczne muszą być zróżnicowane. Wolno improwizować, lecz każdego dnia powinna być różnorodność.
Improwizacją można równie dobrze zastąpić wcześniej ustalonymi przez nas rodzajami ćwiczeń.
Dlaczego tak ?
Dlatego, aby oszukać nasz organizm, wprowadzić go w błąd, zmylić.
Ponieważ jednostajność ćwiczeń powoduje, że nasz organizm przyzwyczaja się do nich, wpada jakoby w rutynę i przestaje reagować chudnięciem. Różnorodne ćwiczenia gimnastyczne pozwolą go zaszokować i zmuszą do dalszej reakcji, a tym samym utraty wagi.
Sam jednak ruch niczego nie zdziała w procesie odchudzania, gdy nie dojdą do niego inne bardzo ważne elementy procesu odchudzania.
A mianowicie:
– zmniejszenie kaloryczności posiłków,
– ograniczenie spożycia soli kuchennej,
– spożywanie dużej ilości wody mineralnej
Pozytywne i trwałe efekty da tylko zastosowanie wszystkich elementów łącznie.

http://www.rebeliakultury.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here