Odblaski dla rowerzystów – zobacz, które będą najlepsze!

0
2827

Jazda na rowerze po ciemku to nic przyjemnego. Niestety, gdy na dworze jesień, a za progiem zima, znaczącą część czasu na rowerze spędzamy w ciemności. Wtedy na znaczeniu zyskują odblaski, które zwiększają naszą widoczność, a w skrajnych przypadkach decydują o życiu lub śmierci. Jakie gadżety odblaskowe wybrać?

Na szczęście w ostatnich latach odblaski przestały być akcesoriami dedykowanymi dzieciom. Na rynku pojawił się szeroki wybór gadżetów dla dorosłych, a w każdym sklepie sportowym znajdziesz całe półki zapełnione odblaskami dla rowerzystów, kamizelki odblaskowe, kurtki i odblaskowe gadżety takie jak zestawy naklejek i paski na kostki. Które z nich sprawdzą się najlepiej w przypadku rowerzystów? W niniejszym artykule prezentujemy najlepsze produkty zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

1. Kurtki odblaskowe

Odzież odblaskowa jest dziś dostępna w modnych fasonach i w bardzo różnych wariantach. Nie musi być w jasnym czy fluorescencyjnym kolorze. Odblaski działają, odbijając światło w kierunku, z którego ono pada. Dlatego nawet czarna kurtka wykonana z odpowiedniego materiału lub z odpowiednimi odblaskowymi detalami uczyni cię widocznym w świetle samochodowych lamp.

2.Opaski odblaskowe na kostki

Ekspert ze sklepu KamizelkiOdblaskowe.com.pl mówi:

Niedawne badania naukowe wykazały, że najlepiej widoczne są opaski na kostkach, ze względu na to, nasze nogi cały czas są w ruchu, gdy jedziemy na rowerze. Daje to dużo lepszy efekt, niż na przykład odblaskowy pas na plecach, który w ciemności, z punktu widzenia kierowcy, wydaje się być nieruchomym obiektem.

Dlatego polecamy opaski na kostki i nadgarstki, które są niedrogie, małe i lekkie.

3. Plecak odblaskowy

Jeśli codziennie dojeżdżasz do pracy z plecakiem, to warto zainwestować w plecak wykonany z odblaskowego materiału. W ten sposób będziesz mieć pewność, że na pewno nie zapomnisz o odblaskach, wychodząc rano z domu.

4. Rękawice

Rękawice są dobrym sposobem na to, by dodać trochę koloru do twojego codziennego stroju rowerowego. Jasnożółte, różowe czy zielone, uczynią cię dobrze widocznym dla pojazdów przed tobą, i przydadzą się do sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku, co zauważą też auta znajdujące się z tyłu.

5. Kamizelka odblaskowa

Jeśli jeździsz rowerem przy różnych okazjach, prawdopodobnie masz na sobie podczas jazdy różne ubrania. Jeśli trudno ci tak skompletować garderobę, by za każdym razem zawierała element odblaskowy, najlepszym pomysłem może być klasyczna odblaskowa kamizelka. Lekka, niedroga i wykonana z cienkiego siateczkowego materiału, może być na stałe trzymana przy rowerze. Kamizelka odblaskowa, ze względu na dużą powierzchnię odbicia światła, jest najlepiej widoczna z dużej odległości.

6. Odblaski na rower

Widoczny musisz być nie tylko ty, ale też twój rower! Możesz użyć rękawów odblaskowych zakładanych na rzepy na ramę roweru lub opasek samozaciskowych, które możesz umieścić na szprychach, kierownicy czy bagażniku.

7. Naklejki odblaskowe

Naklejkami, które wytrzymają kilkukrotne odklejanie i przyklejanie, możesz ozdobić torbę, plecak lub kurtkę, są doskonałe zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wybór na rynku jest coraz większy, i co ważne, wśród wielu gadżetów znajdziesz takie naprawdę dobrze zaprojektowane i odznaczające się znakomitą jakością. Jeśli poświecisz chwilę czasu na wybór odblasków dopasowanych do twoich potrzeb i upodobań, ich noszenie nie będzie przykrym obowiązkiem, a przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here