Największe błędy w pielęgnacji twarzy

0
1766

Każda kobieta życzyłaby sobie tego, aby cera była idealna, promienna i nie sprawiała problemów, a makijaż zawsze wyglądał nieskazitelnie. Jest to możliwe, jednak należy wystrzegać się podstawowych błędów, które większość pań popełnia w pielęgnacji twarzy. Na co należy uważać ?

– nie należy nakładać zbyt wielu kosmetyków na raz
Intencje są oczywiście dobre… Jeden kosmetyk ma nawilżać, drugi natłuszczać, trzeci odżywiać i tak dalej… Efekt powinien być rewelacyjny, a tym czasem jest zupełnie inaczej. Każda cera źle reaguje na nadmiar kosmetyków, zaczyna się nadmiernie błyszczeć, pojawiają się także nieestetyczne zaskórniki, czy nawet stany zapalne.

-przesadne mycie twarzy
Oczywiście oczyszczanie i demakijaż to podstawa zdrowej i zadbanej cery. Problem pojawia się jednak, kiedy zaczynamy używać zbyt agresywnych kosmetyków, a także zbyt często. Nadmierne oczyszczanie powoduje zniszczenie ochronnej warstwy skóry, co skutkuje jej nadmiernym przetłuszczaniem się, a także podatnością na powstawanie stanów zapalnych

-dotykanie zmian, które już mamy
Powszechnie wiadomo, iż przy cerze, która ma wiele niedoskonałości nie powinno się stosować agresywnych peelingów mechanicznych. Może to spowodować rozprzestrzenianie się ich nawet na zdrowe partie twarzy.

-nadmierne zdzieranie naskórka
Peelingi są niezbędne dla zachowania zdrowej skóry. Dzięki nim usuwane są zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, jednak należy pamiętać o tym, że zbyt częste peelingi pozbawiają skórę jej naturalnej bariery ochronnej, przez co staje się ona mniej odporna.

Pielęgnacja twarzy wcale nie musi być męcząca, jednak warto przestrzegać pewnych zasad, aby przynosiła ona pozytywne rezultaty. Kluczem do sukcesu jest zachowanie umiaru zarówno w ilości stosowanych kosmetyków, jak i częstotliwości ich aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here