Najlepsze sposoby na czyste okna

0
1494

Czyste okna to wizytówka każdego domu. Pełnią ważną funkcję wizualną, ale i praktyczną, bo to dzięki nim nasze pomieszczenia są mniej lub bardziej doświetlone. Jednak nie ma co ukrywać, że wiele osób nie przepada za czynnością, jaką jest mycie okien. Z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby, które nie tylko ułatwią ci ten obowiązek, ale i sprawią, że twoje okna będą czyste, jak jeszcze nigdy dotąd.

Kilka sprawdzonych sposobów na błyszczące okna

  1. Jeśli nie posiadasz w domu płynu do szyb, możesz spokojnie użyć płynu do naczyń lub octu. Wystarczy, że rozpuścisz go w misce z ciepłą wodą. Następnie myjesz okna na mokro, a później wycierasz je na sucho. Koniecznie zrób to dokładnie i precyzyjnie, dzięki czemu na pewno unikniesz uciążliwych smug na szybach.
  2. Kolejnym domowym sposobem, którym możesz zastąpić chemiczne metody, jest zastosowanie roztworu soku z cytryny i wody, który tworzysz w proporcjach pół szklanki wody i pół szklanki soku cytrynowego. Dzięki temu nie tylko uzyskasz imponujący efekt błyszczących okien, ale po twoim mieszkaniu będzie się unosił przyjemny i świeży zapach cytryny.
  3. Nie wiesz, czego użyć, aby wyczyścić okna dokładnie, a w dodatku wygodnie i bez wkładania w to wielkiego wysiłku? Spróbuj je wymyć z pomocą odpowiednich do tego akcesoriów, takich jak myjka do okien leifheit. Dzięki temu rozwiązaniu umyjesz nie tylko z precyzją szyby, ale i obramowania oraz bardzo trudno dostępne kąty, w których zbiera się woda. Myjka do okien leifheit pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu i energii, jaką musiałabyś włożyć na ręczne mycie.
  4. Jeśli twoje okna naprawdę potrzebują solidnego wyczyszczenia, bo znajdują się na nich zabrudzenia od owadów, smogu i kurzu, to sięgnij po płyn do spryskiwaczy, który posiada każdy kierowca. Oprócz czystości, zagwarantują ci właściwości z szyb samochodowych, dzięki czemu kurz i brud będzie na nich osiadał o wiele wolniej niż zwykle.

Czego nie powinno się robić myjąc okna?

Przede wszystkim nie myj okien w trakcie mrozów i przymrozków, ponieważ wtedy dużo łatwiej o uszkodzenie szyby, która staje się bardziej krucha. Oprócz tego pamiętaj o tym, aby nie zaczynać mycia okien od czyszczenia szyb, tylko od czyszczenia framug. W ten sposób nie ubrudzisz umytych już miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here