Makijaż twarzy – na czym polega?

0
1750

Każda kobieta chce, aby jej makijaż wyglądał perfekcyjnie, w rzeczywistości jednak wychodzi różnie. Z czego to wynika? Większość Pań nie wie, w jakiej kolejności nakładać poszczególne kosmetyki oraz które kosmetyki tak na dobrą sprawę wybrać, by były odpowiednio dobrane do potrzeb skóry.

Jakie kosmetyki są niezbędne do wykonania makijażu?

Aby nasz makijaż był nieskazitelny i przetrwał cały dzień, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze wszystkie kosmetyki, powinny być dobrane do rodzaju naszej skóry oraz problemu, jeżeli występuje. Po drugie istotna jest kolejność stosowanych kosmetyków. Jak prawidłowo wykonać makijaż?

Krok 1, przed przystąpieniem do makijażu, należy przygotować odpowiednio skórę.
Po oczyszczeniu twarzy, należy wklepać delikatnie serum, dopiero następnie krem. Odczekujemy kilka minut. Gdy nasza skóra jest nawilżona, kosmetyki lepiej na niej się prezentują i będą bardziej trwałe.

Krok 2, gdy już mamy nawilżoną skórę twarzy, należy nałożyć specjalną bazę pod makijaż. Jej zadaniem jest wygładzenie skóry oraz przedłużenie trwałości makijażu.

Krok 3, korektor. Należy go nałożyć pod oczy, wtedy ukryjemy cienie pod oczami. Z kolei, gdy zmagamy się z niedoskonałościami, należy użyć korektora kryjącego.

Krok 4, po korektorze nadszedł czas na podkład do twarzy. Możemy go rozprowadzić za pomocą palców, gąbeczki lub pędzla. Od nas zależy, który sposób jest dla nas najwygodniejszy i daje najlepszy efekt. Jeżeli nie mamy problemów z cerą, a nasza skóra nie potrzebuję dużego krycia, zamiast podkładu można wybrać krem BB. Wtedy uzyskamy naturalny efekt. Koloryt będzie wyrównany.

Makijaż twarzy - na czym polega?

Krok 5, gdy już mamy wyrównany koloryt, musimy go utrwalić. Można do tego użyć pudru sypkiego lub w kamieniu. Puder zmatuje nam cerę, jeżeli jest błyszcząca i utrwali nasz makijaż. Po aplikacji pudru, dopiero można przejść do nakładania dodatkowych produktów takich jak bronzer lub róż do policzków.

Krok 6, makijaż oka. Na powiekę nakładamy cień bazowy, w odcieniu beżu. Jeżeli chcemy uzyskać mocniejszy makijaż do dokładamy kolejny cień, w bardziej zdecydowanym kolorze. Po nałożeniu cieni, rzęsy podkręcamy za pomocą maskary.

Krok 7, usta. Jeżeli nasz makijaż jest dzienny, wystarczy nałożyć delikatny błyszczyk, lub szminkę w kolorze nude, ewentualnie delikatnego różu. W przypadku makijażu wieczorowego, możemy zaszaleć i zaaplikować czerwień.

Przeczytaj też: http://www.provimi.pl/zmywacze-do-paznokci-jak-wybrac-odpowiedni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here