Jakie są obiady depresji i jak sobie z nią radzić?

0
1056

Pomimo tego, że nasza świadomość dotycząca zaburzeń i chorób psychicznych z roku na rok jest coraz większa, tak wciąż nierzadko mamy problemy z rozpoznaniem u nas lub u naszych bliskich symptomów pojawienia się depresji, a przecież nieleczona może skończyć się naprawdę tragicznie.

Depresja jednobiegunowa – objawy przyczyny i sposoby leczenia
O samej depresji mówi się teraz bardzo wiele. Naukowcy alarmują, że wciągu ostatnich lat chorych na depresję jest i będzie coraz więcej. Dlaczego? Powodów jest naprawdę wiele, lecz najczęściej występującym jest oczywiście stres i to najczęściej związany z pracą. Nagłaśniane w mediach informacje o coraz większym bezrobociu sprawiają, że jeszcze bardziej boimy się utraty naszej pracy nawet wówczas, kiedy nam ona w żaden sposób nie grozi. Poza stresem depresję często także wywołują traumatyczne przeżycia związane z utratą bliskiej osoby lub przeżyciem wypadku. Depresję może również wywołać złamane serce, oraz inne czynniki, które z pozoru nie wydają się jakąś specjalnie straszną sprawą. W sytuacji jednak kiedy czujemy się samotni i nie mamy wsparcia, problemy, nawet te najmniejsze mogą się nawarstwić w naszej głowie do takiego stopnia, że zaczynamy odczuwać pierwsze symptomy depresji.
Depresja nie zawsze posiada te same symptomy jednakże najczęściej zaczyna się w ten sam sposób. Z jakiegoś powodu, albo nawet wręcz przeciwnie – bez powodu, dopada nas chandra lecz zamiast ustępować po kilku dniach, lub tygodniu, nasila się i potęguje swój wpływ na nas samych. Towarzyszą nam wówczas:
– zaburzenia lękowe
– bezsenność
– brak apetytu
– apatia,
– znerwicowanie, i tym samym nadwrażliwość
– niska samoocena
– poczucie winy
– brak koncentracji
– pragnienie odizolowania
– zamartwianie się
Jeżeli większość z tych czynników występuje przez dłuższy czas u Ciebie bądź bliskiej osoby, warto udać się do specjalisty w celu potwierdzenia występowania depresji lub odrzucenia tej teorii. Ważnym jest, aby pod żadnym pozorem nie diagnozować się samemu, ponieważ może być i tak, że smutek związany długo nam towarzyszący związany ze śmiercią bliskiej osoby, jest całkowicie normalną reakcją. W końcu po to jest żałoba, aby opłakiwać bliskich, prawda? Podobnie może być w innych przypadkach, dlatego zamiast jeszcze bardziej się martwić o swoje zdrowie najpierw warto udać się do lekarza. Depresję leczy się na różne sposoby, zarówno za pomocą psychoterapii jak i z udziałem leków. O tym jednak w jakim charterze będzie przebiegała nasza terapia zadecyduje lekarz.

http://www.zrodlozdrowia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here