Jaki zlewozmywak wybrać do kuchni?

0
1429

Kuchnia to miejsce, w którym wykonujemy wiele czynności, w trakcie których brudzimy naczynia. Naczynia należy regularnie myć, aby uniknąć zabrudzeń, które są trudne do usunięcia. W tym celu przyda nam się odpowiedni zlewozmywak. Jak wybrać dobry model do swojej kuchni?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/zlewozmywak-kuchenny-jak-wybrac-najlepszy/

Wygodne zmywanie

Wybierając zlewozmywak pamiętajmy o ergonomii. Zmywanie to uciążliwa czynność, a więc najlepiej zrobić wszystko by było dla nas jak najwygodniejsze. Nie ma nic bardziej frustrującego niż patelnia, która nie mieści się w naszym zlewie i nie mamy jej jak umyć.

Podstawowym kryterium wyboru zlewu jest to, iż należy dobrać zlewozmywak oraz wysokość, na której go umieścimy, gdyż nasze plecy najbardziej cierpią przy czynności zmywania naczyń. Chcąc zapewnić sobie komfort, koniecznie dopasujmy wysokość blatu kuchennego, w którym montujemy zlew. Głębokość komory również jest istotna. Ważna jest również odległość kranu oraz jego zasięg, aby strumień wody był w twoim zasięgu.

Zlewu najlepiej nie montować na ścieżce lodówka, blat i kuchenka. Również nie powinno się go instalować bezpośrednio obok płyty indukcyjnej. Dodatkowo zachowaj dystans od sąsiedztwa lodówki lub ściany, gdyż będzie ci niewygodnie.

Jaki zlew wybrać?

Wybierając zlew zastanów się czy chcesz model jednokomorowy czy dwukomorowy. Dla osób, które nie posiadają zmywarki znacznie wygodniejsze jest wybranie zlewu dwukomorowego. Taki zlew, który dodatkowo jest głęboki z pewnością ułatwi nam codzienne zmywanie naczyń.

Warto również zastanowić się nad tym, czy chcemy model nakładany czy wbudowany. Oba te modele mają swoje zalety zarówno wizualne jak i funkcjonalne. Jednakże to od ciebie i twoich potrzeb zależy, który z nich sprawdzi się najlepiej.

Przemyśl również dobrze materiał, z którego jest wykonany zlew. Może to być stal szlachetna, ceramika lub syntetyczny granit. Każdy materiał ma swoje plusy i minusy. Jakikolwiek wybierzesz, pamiętaj, że należy o niego odpowiednio dbać, z odpowiednimi środkami do czyszczenia.

Przeczytaj też:  http://www.provimi.pl/lodowka-z-kostkarka-jaki-model-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here