Jaki krem na rozstępy wybrać w ciąży?

0
1753

Rozstępy spędzają sen z powiek wielu kobietom. Sprawiają, że nawet ładne, szczupłe ciało w kostiumie kąpielowym czy letnim stroju prezentuje się niezbyt estetycznie. Nic dziwnego, że możliwość pojawienia się rozstępów jest jedną z najczęściej pojawiających się obaw u kobiet w ciąży. Robimy wszystko, aby tego uniknąć. Dobrym pomysłem na dbanie o ciało w tym szczególnym czasie jest profilaktyczne stosowanie kremu na rozstępy. Jaki wybrać, by utrzymać skórę w dobrej formie i nie zaszkodzić maleństwu?

Współcześnie na rynku kosmetycznym można bez większego problemu znaleźć taki krem na rozstępy, który z założenia dedykowany jest właśnie kobietom w ciąży. Producenci coraz częściej umieszczają na opakowaniu odpowiednią informację na ten temat. Dzięki temu zyskujemy pewność, że składniki wybranego produktu nie będą miały negatywnego wpływu na rozwój płodu. Dodatkowym atutem dobrego kremu na rozstępy może być wykorzystywanie naturalnych składników. W czasie ciąży ciało kobiety jest szczególnie podatne na podrażnienia, których można uniknąć, mądrze wybierając delikatne środki.

Podstawowym błędem wielu ciężarnych kobiet jest to, że sięgają po krem na rozstępy dopiero w momencie, gdy nieestetyczne przebarwienia już pojawią się na ich skórze. Tymczasem specyfiki tego rodzaju najlepiej jest stosować profilaktycznie, już od czwartego miesiąca ciąży. Wtedy też prawdopodobieństwo, że stosowane kremy wpłyną na rozwój płodu, zostaje zminimalizowane.

Niemożliwe jest, aby w ciąży całkowicie uniknąć zwiększenia wagi. Niezależnie od naszego trybu życia i diety, skóra brzucha zawsze będzie narażona na rozciąganie i pojawienie się pęknięć. Warto dbać o nią na wiele sposobów. Oprócz dobrego kremu na rozstępy, profilaktycznie sprawdzą się także ciepło-zimne prysznice. Kiedy masa naszego ciała stopniowo się zwiększa, pamiętajmy także o profilaktycznym smarowaniu odpowiednim specyfikiem innych obszarów narażonych na pojawienie się rozstępów, na przykład pośladków czy ud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here