Frezarka i końcówki do frezarki specjalnie dla Ciebie

0
1308

Jaką kupić frezarkę? Dlaczego niezbędne są końcówki do frezarki? Poznaj najważniejsze informacje o frezarkach!

Do czego służy frezarka do paznokci?

Frezarka do paznokci to niewielki, lecz bardzo użyteczny sprzęt, który powinien znaleźć się w kobiecej kosmetyczce. Urządzenie to ma bowiem wiele funkcji i bardzo wyraźnie pomoże Ci zadbać zarówno o swoje dłonie, jak i paznokcie. Jeśli planujesz zakup nowej frezarki, koniecznie powinnaś dowiedzieć się więcej o takich zestawach. Zazwyczaj składają się one z frezów – to określenie na końcówki do frezarki. Owe nakładki są konieczne do efektywnej pracy z frezarką, zależnie od ich budowy czy materiału wykonania mogą mieć inne zastosowanie i właściwości. Co jednak ważne, jeśli wybierzesz sprzęt i akcesoria renomowanego producenta, będziesz mogła cieszyć się jego funkcjonalnością i wydajnością nawet przy bardzo twardych i grubych paznokciach.

Frezarki do skórek i paznokci wykorzystuje się w różnorodnych celach, ramowo można uznać, że służą do kompleksowej i dokładnej pielęgnacji dłoni. Wchodząc jednak w szczegóły, frezarka jest użyteczna do wykonania następujących zadań:

 • skrócenie naturalnych lub sztucznych paznokci,
 • wymodelowanie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt, np. owalu, migdała czy prostokąta,
 • usunięcie skórek, odcisków i nagniotków,
 • usuniecie resztek starego żelu czy manicure,
 • polerowanie akrylu,
 • opiłowanie paznokci żelowych i akrylowych,
 • wykonanie wgłębień do mocowania ozdoby,
 • ściągnięcie manicure hybrydowego.

Końcówki do frezarki – jakie są i co warto o nich wiedzieć?

Nawet jeśli wkrótce będziesz miała frezarkę po raz pierwszy w swoich rękach, jej podstawowa obsługa raczej nie powinna Ci sprawić większych problemów. Oczywiście warto poświęcić choć kilka chwil na opanowanie tego urządzenia, dzięki czemu z pewnością będziesz mogła przygotować o wiele lepsze stylizacje. Ponadto potrzebne są wspomniane wcześniej frezy. Same nakładki wizualnie przypominają nieco wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Wybierając frezy dla siebie, przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na ich materiał wykonania – znacząco wpływa to bowiem na ich trwałość i sposób wykorzystania. Za najlepsze frezy uchodzą frezy wykonane z kruszywa diamentowo-szafirowego, choć wybór tego typu produktów jest znacznie większy.

Najczęściej stosowane frezy to:

 • frez mandrel – pozwala na nałożenie nakładki ściernej o dowolnej gradacji,
 • frez cylindryczny – pozwala skracać paznokcie i nadawać im wybrany kształt,
 • frez stożkowy – sprawdza się w okolicach skórek,
 • frez wrzecionowaty – przystosowany do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu,
 • frez igła – ściąga żel i akryl, a także matuje progi tipsa, świetny do precyzyjnej pracy.

O czym pamiętać, wybierając frezarkę do paznokci?

Wybór frezarki do paznokci nie powinien Ci sprawić przesadnych problemów, dobrze jednak zapoznać się z naszymi wskazówkami. Twoja nowa frezarka powinna być dopasowana i raczej lekka, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie Ci szła praca. Ponadto zwróć uwagę na grubość i długość kabla do frezarki. Dobrze także, aby Twoja frezarka miała pochłaniacz pyłów. W trakcie pracy z pewnością będą tworzyły się szkodliwe pyły np. z paznokci, które powinny być we właściwy sposób odprowadzane, aby w przeciwnym razie nie narażać Twojego zdrowia. Jeśli to możliwe, lepiej też zaufać sprawdzonym i renomowanym markom frezarek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here