Technologia ma wpływ na środowisko

0
wpływ technologii na ekologie
fot. Pexels.com

Z roku na rok stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. Staramy się, aby wszystkie nasze działania były przychylne środowisku. Nie inaczej jest w przypadku najnowszych technologii, których rozwiązania są coraz bardziej przyjazne ekologii.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/technologia-a-ekologia/

Technologia pełna eko rozwiązań

W obecnych czasach coraz więcej firm technologicznych decyduje się na rozwiązania sprzyjające naszemu środowisku naturalnemu. Wszechobecny ekotrend sprawia, że marki wręcz prześcigają się w wymyślaniu i tworzeniu produktów minimalizujących negatywny wpływ na ekosystem. Przykładowo firmy produkujące smartfony ograniczają ślad węglowy. W ofercie Google znajduje się telefon Pixel 5 wykonany wyłącznie z aluminium i plastiku pochodzących z recyklingu. Marka Fairphone w zamian za tworzenie swoich mniej przyjaznych środowisku produktów, sadzi drzewa. Często można się również spotkać z opakowaniami smartfonów wykonanych z biodegradowalnych materiałów. 

Produkcja elektrośmieci

Duży boom na nowe technologie skutkuje dużą liczbą odpadów elektronicznych. Zakupionych przez nas sprzętów, gdy się zepsują lub zużyją, nie warto naprawiać, ponieważ koszt naprawy często dorównuje cenom nowych elektronicznych przedmiotów. Warto pamiętać, że jeżeli chcemy pozbyć się niechcianego sprzętu, oddajmy go bezpośrednio przy zakupie nowiutkiego egzemplarza. Nigdy nie utylizujmy sprzętów elektronicznych na własną rękę czy nie wyrzucajmy ich do zwyczajnych koszy na śmieci. 

Regeneracja sprzętu elektronicznego

Są sprzęty, którym można i należy dać drugie życie. Należą do nich między innymi drukarki, których elementy można odpowiednio zregenerować i użyć na nowo. Czasem trzeba za taki sprzęt zapłacić więcej, ale będzie nam starczył na długie lata, w przeciwieństwie do jednorazowych egzemplarzy. Podobnie jest w przypadku smartfonów, których podzespoły są łatwo wymienialne i ekonomiczne. 

Zobacz także: http://www.provimi.pl/jak-utylizowac-elektrosmieci/

 

Firanki do kuchni oraz salonu – jakie wybrać?

0
Firanki do kuchni oraz salonu

Firanki są wybierane do aranżacji wnętrz ze względu na funkcjonalność. Odpowiednio dobrane mogą stać się jednak nie tylko ozdobą okna, ale także całego wnętrza. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę przy wyborze firanki do salonu oraz kuchni.

1. Czy firanki są nadal w modzie?
2. Firanki do kuchni – jakie wybrać?
3. Firanki do salonu – co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Czy firanki są nadal w modzie?

Firanki zdobią okna polskich domów od wielu lat. Od pewnego czasu popularnością cieszył się jednak również innego rodzaju zasłony okienne, rolety czy żaluzje. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z tradycyjnych firanek, które doskonale dopełniają aranżacje różnego typu. Ze względu na swoją funkcjonalność, a także szeroki wybór wzorów, są polecane również przez architektów wnętrz. Różnorodne modele, które sprawdzą się w pomieszczeniach zaprojektowanych w stylach od klasycznego po nowoczesny i minimalistyczny, znaleźć można na stronie kasandra.com.pl.

Firanki do kuchni – jakie wybrać?

Firanki do kuchni powinny być wykonane z materiału łatwego w czyszczeniu. Ze względu na atmosferę panującą w pomieszczeniu, dekoracje okienne są szczególnie narażone na zabrudzenia czy wchłanianie zapachów. Dobór materiału jest zatem bardzo istotny – firanki powinny nadawać się do prania automatycznego oraz ręcznego.

firankiKolejny ważny aspekt to wzornictwo dekoracji. Przy wyborze odpowiednich należy być uważnym, szczególnie jeśli aranżujemy niewielką kuchnię. W takim wypadku lepiej zrezygnować z bogatych zdobień oraz szerokich firanek, które optycznie pomniejszą pomieszczenie. Najlepiej zdecydować się na mniej zdobione, bardziej stonowane modele, najlepiej w jasnym kolorze. Biel firanki rozproszy światło i optycznie powiększy kuchnie. Dobrą opcją jest np. zakup delikatnej dekoracji z woalu.

Firanki w kuchni powinny być dopasowane również do reszty aranżacji. Odstająca wizualnie dekoracja okienna może skutecznie zepsuć wygląd całego pomieszczenia.

Firanki do salonu – co wziąć pod uwagę przy kupnie?

Podobnym zasadami, jak przy zakupie dekoracji do kuchni, należy kierować się również, wybierając firanki do salonu. W tym przypadku można jednak bardziej swobodnie podejść do kolorystyki i wzornictwa firanek, ponieważ pokoje dzienne są zazwyczaj większe niż inne pomieszczenia. W efekcie można zdecydować się na modele w intensywnych barwach, które dopełnią wystrój wnętrza. Oprócz tego dobrze spełnią się również różnego typu ornamenty oraz tłoczenia. Co więcej, warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów firanek. Dostępne są np. bożonarodzeniowe wzór.

Chłoniak – czym jest rysunek jakie są jego objawy, jak go leczyć? 

0
chłoniak

Chłoniak jest to choroba o charakterze nowotworowym limfoproliferacyjny. W jej przebiegu dochodzi do namnażania się komórek nowotworowych w obrębie węzłów chłonnych. Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów dla chłoniaka jest powiększenie węzłów chłonnych. Jaki zazwyczaj są uleczalne, jednak kluczowe znaczenie ma tutaj diagnostyka oraz odpowiednio wczesne wdrożenie leczenia. Taki rodzaj choroby pojawia się głównie u osób starszych, a jako ciekawostkę można dodać, że częściej pojawia się on u płci męskiej. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/chloniak-kto-moze-zachorowac-jakie-sa-metody-leczenia/ 

Chłoniak – czym właściwie jest? 

Chłoniak jest nowotworem układu limfatycznego kropka jego przebiegu dochodzi do zaburzeń rozwoju białych krwinek, najczęściej są to limfocyty B, a znacznie rzadziej limfocyty T. Przyczyna powstania tego rodzaju choroby nie jest do końca znana, mimo tego, że jest 106 co do częstości występowania najbardziej popularny nowotwór. 

Jakie są objawy chłoniaka? 

Chłoniak We wczesnym stadium może czasami nie dawać żadnych objawów, dlatego łatwo jest go Przeoczyć. Często zdarza się, że symptomy przypominają zwykłe przeziębienie, jednak najbardziej Charakterystycznym objawem jest powiększenie się węzłów chłonnych całego mała. Do ogólnych wczesnych objawów chłoniaka możemy zaliczyć:

 • powiększenie śledziony i wątroby;
 • bóle kości;
 • kaszel i infekcje górnych dróg oddechowych oraz płuc;
 •  zmęczenie i ogólne osłabienie;
 • gorączka albo stany podgorączkowe;
 • nocne pocenie;
 • duszności;
 • żółtaczka, gdy choroba zajmie wątrobę;
 • znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie;
 • bóle brzucha połączone z dolegliwościami układu pokarmowego (np. niedrożność jelit);
 • ból przy spożyciu alkoholu;
 • swędząca wysypka, często umiejscowiona w fałdach skórnych.

Chłoniak – sposób leczenia

Chłoniak jest chorobą nowotworową, która bardzo dobrze poddaje się leczeniu. Jedynym warunkiem jest wdrożenie leczenia, a to nie w każdym przypadku jest możliwe. Leczenie jest utrudnione u osób starszych (powyżej 70 roku życia), u których zdiagnozowane są choroby przewlekłe. Model leczenia opiera się na zastosowaniu chemioterapeutyków oraz immunoterapii. Co więcej, uzupełnieniem leczenia może być radioterapia, oraz (w niektórych przypadkach) przeszczep komórek hemopoetycznych.

Zobacz też: http://www.provimi.pl/przyczyny-objawy-i-leczenie-przewleklej-bialaczki-limfatycznej/

Samodzielny kurs języka hiszpańskiego – od czego zacząć?

0
Samodzielny kurs języka hiszpańskiego

Samodzielna nauka języka obcego wiąże się dużą samodyscypliną i sporymi wymaganiami od samego siebie. Zdarza się, że nie kogoś nie stać na to, by wykupić kurs hiszpańskiego np. w szkole językowej. Wtedy jedyną możliwością jest samodzielna nauka. O czym należy pamiętać, zaczynając taki kurs i czy w ten sposób możemy się dużo nauczyć?

Jak zaplanować skuteczną naukę języka niemieckiego?

0
Jak zaplanować skuteczną naukę języka niemieckiego

Opanowanie więcej niż jednego języka obcego to duży atut, który ułatwia ubieganie się o wymarzoną pracę. Pierwsza poznawana obca mowa nie zawsze musi być językiem angielskim. Dużą popularnością cieszy się niemiecki. Dobrze zaplanowana nauka umożliwi szybkie rozpoczęcie posługiwania się tym językiem. Co warto wziąć pod uwagę?

Czy warto stosować tego typu pokrowce na fotele samochodowe i jak wybrać najlepsze?

0
Czy warto stosować tego typu pokrowce na fotele samochodowe i jak wybrać najlepsze

Kierowcy samochodów dzielą się na dwa rodzaje – tych, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z pokrowców na fotele samochodowe, oraz tych, którzy zaopatrują się w nie tuż po zakupie auta. Jest wiele przesłanek do tego, by korzystać z tego akcesorium. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy warto stosować tego typu pokrowce i jak wybrać najlepsze.

Instalacja kolektorów słonecznych

0
Instalacja kolektorów słonecznych

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują alternatywne, odnawialne źródła energii, w tym energia słoneczna. To źródło jest dobre, ponieważ jeszcze przez co najmniej kolejne 5 miliardów lat będzie dostępne. Ilość wytwarzanego przez nie światła jest ogromna. Aby zbierać i magazynować energię słoneczną, konieczny jest montaż fotowoltaiki.

Czym zajmuje się radca prawny?

0
Czym zajmuje się radca prawny

Zawody prawnicze to bardzo popularna profesja, kojarząca się z różnorodnymi i ciekawymi obowiązkami. Wiele osób rozważa zatem karierę w tej branży, biorąc pod uwagę różne ścieżki rozwoju zawodowego. Jedną z tych ścieżek jest zawód radcy prawnego.

Etykiety samoprzylepne – rodzaje i zastosowanie

0
Etykiety samoprzylepne - rodzaje i zastosowanie

Etykiety samoprzylepne być może wydają się dość banalnym sposobem na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, jednak wciąż są jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów marketingowych. Stosowane w wielu różnych branżach – od spożywczej aż po transportową czy logistyczną. Mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego cieszą się popularnością.

Korzyści z używania systemów ERP

0
Korzyści z używania systemów ERP

Wśród różnego rodzaju programów w przedsiębiorstwach można przede wszystkim wyróżnić systemy ERP. Jest to bez wątpienia bardzo korzystne rozwiązanie, dlatego warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

ZOBACZ TEŻ