Czy każdy fotel biurowy jest ergonomiczny?

0
Czy każdy fotel biurowy jest ergonomiczny?

Znalezienie odpowiedniego modelu fotela biurowego ma szczególne znaczenie dla każdego, komu zależy na swoim komforcie i zdrowiu. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

W sklepach asortyment foteli biurowych jest naprawdę bardzo szeroki. To zarówno niedrogie modele, które można kupić w cenie już około 100-200 złotych, jak również te bardzo drogie, które kosztują nawet ponad 1000 złotych.

Przy doborze właściwego fotela do pracy przy biurku nie warto jednak kierować się tylko i wyłącznie ceną. Ważna jest przede wszystkim ergonomia, ponieważ to ona świadczy o tym, czy mebel jest w stanie zapewnić optymalny komfort i bezpieczeństwo użytkowania w trakcie pracy.

Czym dokładnie jest ergonomia? Jakie są cechy ergonomicznych foteli biurowych? Czy każdy fotel biurowy jest ergonomiczny?

Ergonomia – co to jest?

Pojęcie ergonomii odnosi się do nauki o pracy, a dokładnie o tworzeniu takich warunków pracy, które będą dopasowane do możliwości psychofizycznych człowieka.

Dzięki optymalnym rozwiązaniom w dziedzinie ergonomii można uzyskać lepszą wydajność pracy pracownika, jego większe bezpieczeństwo i komfort. Wobec tego zadaniem każdego pracodawcy jest tworzenie ergonomicznych warunków pracy, aby zatrudnione przez niego osoby mogły wykonywać swoje obowiązki bez ryzyka.

Ergonomiczne meble można zobaczyć obecnie niemalże w każdym biurze – są ważne zarówno w małej firmie, jak również w dużych korporacjach.

Ergonomiczny fotel biurowy – czyli jaki?

W przypadku pracy biurowej kluczowe jest dobranie ergonomicznego fotela biurowego. Takie fotele biurowe wyróżniają się przede wszystkim specjalną konstrukcją zapewniają optymalne podparcie dla całego ciała w trakcie pracy.

Stałe przebywanie w pozycji siedzącej może być dużym obciążeniem dla kręgosłupa, zatem zadaniem fotela jest odciążenie to i zapewnienie pracownikowi większego komfortu przez cały dzień pracy.

Główne cechy ergonomicznych foteli biurowych:

  • anatomicznie wyprofilowane oparcie dla kręgosłupa, które odciąża mięśnie pleców i kręgosłup
  • odpowiednio głębokie siedzisko, które wymusza przyjęcie ergonomicznej pozycji
  • podłokietniki zapewniające podparcie dla rąk
  • szeroka gama regulacji elementów – dla idealnego dopasowania do użytkownika
  • dodatkowe funkcje, na przykład dynamiczne oparcie, blokada kółek
  • zastosowanie solidnych materiałów dla trwałości i wytrzymałości
  • komfortowe obicie – najlepiej sprawdzają się tkaniny
  • kółka jedne dopasowane do podłogi, na której krzesło jest użytkowane

Wobec tego nie wszystkie fotele biurowe, które można znaleźć w sprzedaży, można nazwać ergonomicznymi. Tylko niektóre z nich spełniają powyższe wymagania, a tym samym mogą zapewnić swoim użytkownikom wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa nawet przy długotrwałej pracy w pozycji siedzącej.

Obecnie ergonomiczne fotele biurowe można zakupić również za pośrednictwem internetu – do wyboru jest wiele firm, które specjalizują się w ich dostarczaniu i mogą także dopasować je do potrzeb klienta, na przykład pod względem estetyki – zastosowanych materiałów obiciowych, rodzaju kółek jezdnych.

Malowanie oczu w trzy minuty – to może się udać!

0
Malowanie oczu w trzy minuty – to może się udać!

Szybkie tempo życia, tak charakterystyczne dla współczesnych czasów sprawia, że coraz bardziej cenimy sobie rozwiązania pozwalające na osiągnięcie szybkiego efektu. Dotyczy to każdej sfery życia, także tej, która odnosi się do naszego wyglądu. W natłoku codziennych obowiązków czas przeznaczony na wykonanie makijażu często skracamy do absolutnego minimum, wciąż poszukując produktów i metod, które by nam to umożliwiły. Marzymy, by jego wykonanie zajęło nam dosłownie kilka minut. Pytanie tylko, czy w takim pośpiechu możliwe jest stworzenie efektownego makijażu, który przetrwa cały dzień? Otóż okazuje się, że tak. Wystarczy, że skupimy swoją uwagę na tym, co najważniejsze, czyli na malowaniu oczu. Dobrze wykonany makijaż oczu w zupełności wystarczy do tego, byśmy się dobrze czuły i wyglądały. Oto kilka wskazówek jak wykonać go dosłownie w trzy minuty.

Konsolidacja pożyczek, czyli jak spłacić kilka kredytów na raz

0
Konsolidacja pożyczek, czyli jak spłacić kilka kredytów na raz

Spirala długów to termin, którego znaczenie niestety doświadcza wielu już Polaków. Czasem takie długi powstają, gdy świat wali się nam na głowę, innym razem staje się to zupełnie niezauważalnie. Jeden kredyt, w trakcie jego spłacania choroba, czasem wyjątkowa okazja mieszkaniowa, innym razem problemy rodzinne sprawiają, że zmuszeni jesteśmy wziąć drugi kredyt aby spłacać ten pierwszy. Ale przecież nie całą kwotę, część warto wydać na inne potrzeby. To już są dwa kredyty. A gdy wierzyciel puka do drzwi należy wziąć trzeci kredyt, tym razem chwilówkowy aby spłacić tamte dwa. I znowu się nie udaje.

Konsolidacja pożyczek, co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest takim samym kredytem jak każdy inny. Specyfika tego rodzaju kredytów polega na tym, że ma on jeden konkretny cel jakim jest spłata innych wcześniej podjętych kredytów i pożyczek. Bank, który wyraził zgodę na udzielenie kredytu konsolidacyjnego nie przelewa tych pieniędzy na konto klienta. Kierując się ograniczonym zaufaniem do klienta, bank przelewa samodzielnie pieniądze na rachunki instytucji, w których klient był wcześniej zadłużony. Tym samym wszystkie objęte konsolidacją długi zostają spłacone, a klient otrzymuje nowego wierzyciela, jakim jest bank, który udzielił kredytu konsolidacyjnego i ten kredyt na bieżąco należy teraz spłacać.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – tak jak zostało wspomniane na początku konsolidacja to też kredyt. W związku z tym każdy bank przez udzieleniem nam kreydtu konsolidacyjnego będzie weryfikował naszą zdolność kredytową. Z tego względu, że mamy problemy z nadmiernym zadłużeniem nasza sytuacja nie będzie wzorowa. Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt konsolidacyjny w banku dobrze znaleźć pomoc w postaci pośrednika kredytowego specjalizującego się w oddłużaniu pożyczek kredytem bankowym.

Kiedy kredyt konsolidacyjny ma sens?

Zadłużenie w postaci kredytu konsolidacyjnego ma sens w określonych okolicznościach, gdy:

– ograniczyliśmy już wszystkie wydatki i nic więcej nie da się zmniejszyć,

– zrobiliśmy wszystko, aby zwiększyć nasze dochody,

– sprzedaliśmy wszystko, co się da, aby pozbyć się długów,

– dojrzeliśmy do tego, aby całkowicie zmienić nasze życie i zacząć kontrolować wydatki,

a mimo to nie jesteśmy w stanie na bieżąco spłacać rat i za chwilę komornik zapuka do drzwi.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Zalety kredytu konsolidacyjnego nie polegają na zmniejszeniu kwoty zadłużenia czy niższych odsetkach. Bank decydujący się na udzielenie tego rodzaju pożyczki wykonuje jedno fundamentalne działanie: wydłuża czas spłaty. A wydłużenie czasu spłaty oznacza, że miesięczna rata staje się niższa i jest bardziej prawdopodobne niż jeszcze przed chwilą, że klient jest w stanie ją spłacać, pomimo dołączonych do raty wszelkich kosztów pożyczki. Minusem kredytu jest dokładnie to samo, czyli wydłużenie czasu spłaty pożyczki. Przez kolejne lata, co miesiąc należy oddawać bankowi co jego. Ale tu już wchodzi zasada „coś za coś”. Pożyczkę trzeba spłacić, a że trwa to dłużej? No cóż, na własne życzenie.

Szukasz dobrego fryzjera we Wrocławiu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

0
Szukasz dobrego fryzjera we Wrocławiu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Fryzjer stylista, który jest w stanie nie tylko wykonać dobrą koloryzację i strzyżenie, dzięki którym fryzura będzie wyglądała zadbanie, ale również potrafiący doradzić, jaki kolor i kształt fryzury będzie najlepszy dla naszego typu urody, jest na wagę złota.

Kobiety często chodzą od salonu fryzjerskiego do salony, szukając takiego fryzjera, który spełni ich oczekiwania, w pewnym momencie zaczynają zastanawiać się, czy znalezienie dobrego fachowca, który nie ma wygórowanych cen jest w ogóle możliwe.

Gdzie znaleźć dobrego fryzjera we Wrocławiu?

W dużych miastach znalezienie doświadczonego fryzjera jest wyjątkowo trudne, ze względu na ilość różnych salonów fryzjerskich. Kobiety poszukujące nowego fryzjera najczęściej pytają wśród swoich koleżanek, czy któraś z nich ma kogoś takiego do polecenia.

A warto wiedzieć, że zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu, na którym zamieszczone są oferty różnych salonów fryzjerskich z okolicy, porównanie ich między sobą pod względem oferowanych usług i cen oraz opinii klientów ( https://www.moment.pl/fryzjer/wroclaw). To najszybszy, najprostszy i najtańszy sposób na to, by w końcu umówić się do takiego fryzjera, do którego już zawsze będziemy chętnie przychodzić.

Każda kobieta spędza wiele godzin miesięcznie na dbaniu o własną urodę. I nie chodzi tutaj o wizytę i fryzjera raz w miesiącu i dwa razy manicure u kosmetyczki. Najwięcej czasu kobiety tracą każdego dnia rano, przygotowując się do wyjścia do pracy. Przeciętnie jest to nawet 1,5 godziny. Trzeba jednak pamiętać, że w salonach fryzjerskich i kosmetycznych można wykonać zabiegi, które znacząco ograniczą czas, jaki poświęcamy codziennie rano na zadbanie o siebie. To na przykład depilacja dając kilkutygodniowy efekt gładkiej, pozbawionej zbędnych włosków skóry, henna i regulacja brwi, dzięki której nie trzeba marnować czasu na codzienną stylizację brwi czy zabieg keratynowego prostowania włosów, dzięki któremu stosowanie prostownicy nie będzie konieczne.

Niewidzialny wróg

0
Niewidzialny wróg

Jesień i zima kojarzą nam się z zachwycającą aurą oraz aktywnościami na świeżym powietrzu, z których coraz częściej korzystamy. Niestety poziom zanieczyszczenia powietrza i wszechobecny (wcale niedemonizowany smog) szkodliwie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie wielu z nas. Nie pomagają zmiany w prawie i apele do mieszkańców, by szczególną uwagę zwracali na to, czym w piecach palą, bo w dalszym ciągu bardzo niska jest w nas świadomość ekologiczna oraz wiedza na temat tego, w jaki sposób szkodliwe substancje, które wdychamy, wpływają na nasz organizm. Zanieczyszczenie powietrza sprawia, że pojawia się coraz więcej chorób i alergii wziewnych, a organizmy coraz gorzej radzą sobie z toksynami. I choć mamy ograniczony wpływ na to, co robią sąsiedzi, to o własne samopoczucie możemy zadbać, decydując się na oczyszczacze powietrza dla alergika.

Zadbaj o zdrowie

Nowoczesne oczyszczacze powietrza dla alergika pomagają zadbać o najważniejszą dla nas przestrzeń i zapewniają zdrowe oddychanie w mieszkaniu lub domu. Warto, by pojawiły się również w zakładzie pracy. Poza tym specjaliści doradzają, aby na zewnątrz nosić maski antysmogowe, a dietę uzupełnić o składniki, które podnoszą odporność oraz pomagają usuwać toksyny z organizmu.

Oczyszczacze powietrza dla alergika to wygodne i przenośne urządzenia, które potrafią usunąć nawet 99.7% zanieczyszczeń z powietrza w mieszkaniu. Ten mechanizm działania zawdzięczają przede wszystkim szeregowi różnych filtrów oraz dodatkowym funkcjom. Oczyszczacze powietrza dla alergika wydają się wręcz elementem obowiązkowym, szczególnie gdy w domu mieszkają osoby uczulone. Dobry sprzęt pomoże poradzić sobie nie tylko ze smogiem i toksynami, ale również pozbawi powietrze z kurzu, roztoczy czy zarodników pleśni i nawet brzydkich zapachów. To przełoży się na zdrowie. Oczyszczacze powietrza dla alergika, szczególnie gdy w mieszkaniu są małe dzieci i osoby starsze czy też astmatycy, to sprzęt obowiązkowy. Różne modele oczyszczaczy kupicie na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/52-oczyszczacze-powietrza.

Zadbaj o jakość

Im bliżej zimy, tym więcej o smogu będziemy słyszeć w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Alarmy smogowe jednak w niewielki sposób przekładają się na działania władz oraz mieszkańców. Informacje, jakie możemy znaleźć na stronach internetowych, czy też aplikacje na telefon informują nas o obecności szkodliwych substancji, ale troska o czyste powietrze w domu zależy już tylko od nas. Dobre oczyszczacze powietrza dla alergika wychwytują i obecność kurzu, ale reagują także na temperaturę, wilgotność czy nawet nieprzyjemne zapachy. Takie monitorowanie powietrza sprawia, że urządzenie może samo zwiększało swoją moc aż do momentu uzyskania odpowiednich parametrów.

Kożuchy damskie, kurtki puchowe i płaszcze puchowe – poznaj zimowe trendy

0
Kożuchy damskie, kurtki puchowe i płaszcze puchowe - poznaj zimowe trendy

Okrycia wierzchnie na zimę spełniają liczne funkcje. Przede wszystkim liczy się ich wygląd oraz zapewnienie ciepła przy niskich temperaturach. Poznaj modne kożuchy damskie, kurtki puchowe i płaszcze puchowe oraz zdecyduj które modele są odpowiednie dla ciebie.

Jak aplikować krem pod oczy?

0
Jak aplikować krem pod oczy

Choć wydawać by się mogło, że dla efektywnego działania kosmetyku najważniejszy jest jego skład, okazuje się, że równie ważna jest jego prawidłowa aplikacja. To, jak nakładamy krem pod oczy, może wpłynąć nie tylko na to, jak silne będą jego efekty, ale i na to, czy w ogóle będą one zauważalne! Jak więc nakładać krem pod oczy, aby zauważyć pożądane rezultaty?

Wybierz najlepszy stół do własnego domu

0
Wybierz najlepszy stół do własnego domu.

Współczesne trendy aranżacyjne to przede wszystkim przestrzeń. Im więcej miejsca pozostanie w salonie czy jadalni, tym lepsza jest stylizacja pomieszczenia. W centrum jadalni czy salonu zazwyczaj znajduje się stół. Dobrym rozwiązaniem oszczędzającym powierzchnię są stoły rozkładane.

Okna do domu – ciepłe, piękne i nie tylko

0
Okna do domu – ciepłe, piękne i nie tylko

Producenci stolarki okiennej mają dla nas szeroką gamę produktów, dzięki którym wybór okien staje się nieco bardziej czasochłonny, ale za to jest w stanie spełnić wszystkie wymagania – właścicieli, jak i budynku. Wybierając okna do domu skupiamy się na tym, by zapewniały swobodny dostęp do światła naturalnego, były ciepłe i bezpieczne, ale to wciąż nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę.

Różne rodzaje zegarków

0
Różne rodzaje zegarków

Dawniej porządny zegarek musiał pełnić tylko jedną funkcję – miał właściwie mierzyć czas i zawsze wskazywać odpowiednią godzinę. Dziś oczywiście znacząco się to zmieniło. Zegarki przestały ludziom służyć wyłącznie w tym jednym konkretnym celu, gdyż stały się elementami garderoby, modnymi dodatkami uzupełniającymi codzienne i wieczorne stylizacje. Pasują zarówno do dżinsów i t-shirtów, jak i garniturów oraz strojnych sukienek. Mimo iż obecnie ludzie nie potrzebują ich do sprawdzania godziny, bo zwykle wykorzystują do tego celu swoje telefony komórkowe, traktują je jak niezbędne elementy garderoby. Coś takiego na pewno warto mieć!

Zegarki mają swoją długą i bardzo ciekawą historię. Te noszone na rękach po raz pierwszy pojawiły się na rynku już w ubiegłym wieku. Rozwój wszelkich branż sprawił, że dziś są one uznawane nieraz za produkty bardzo luksusowe, na które tylko nieliczni mogą sobie pozwolić. Oczywiście zegarek może być też bardzo tanim, kosztującym kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście złotych produktem, ale w takiej wersji nie podwyższy on wartości ubioru i nie uzupełni go czymś luksusowym.

Wybór właściwego zegarka nie jest wbrew pozorom taką prostą sprawą. Podczas gdy dawniej sklepy dysponowały dość mocno ograniczonym asortymentem, dziś mogą go bezustannie rozszerzać i uzupełniać coraz to ciekawszymi i nowocześniejszymi wyrobami. Nierzadko wśród nich pojawiają się właśnie zegarki. Można je zakupić zarówno w tradycyjnych butikach czy sklepach jubilerskich, jak i w internetowych marketach. Podstawowa wiedza na temat stosowanych w nich mechanizmów pozwala na zakup jakościowego wyrobu. Nie może on tylko dobrze wyglądać. Musi też właściwie działać.

Dobry zegarek najlepiej kupić sobie samemu. Każdy wie przecież najlepiej, jakie rzeczy najbardziej mu się podobają i które z dodatków pasują do jego stałych elementów garderoby. Tego typu akcesoria dość często wręczane są w roli prezentów, jednak wtedy bywają bezużyteczne. Lepiej nie kupować komuś czegoś aż tak drogiego, nie znając jego osobistych preferencji.

ZOBACZ TEŻ